24/04/2024

Dla budujących i modernizujących

0

Obraz Alexa z Pixabay

Dwie targowe imprezy dla budujących domy i odnawiających mieszkania szykują się we wrześniu w Bielsku-Białej. 22-24 września w hali pod Dębowcem Biuro Promocji i Wystaw Astra organizuje 62. Międzynarodowe Targi Budownictwa i Wystawa Budowy Domów Jesień 2023 oraz 25. Targi Technik Grzewczych i Oszczędności Energii Instal System 2023.

– Jest to największa prezentacja branży budowlanej w południowej Polsce. Na targach oczekiwać na zwiedzających będzie ponad 220 wystawców, którzy prezentują innowacyjne materiały i rozwiązania budowlane, techniki zapewniające budowę zdrowego i odpornego na wzrost cen energii domu oraz skuteczne rozwiązania dla oszczędzania energii. Obecnie, w obliczu stale rosnących cen paliw grzewczych, szczególnie ten drugi temat staje się ważny – informuje Barbara Kropka z Biura Promocji i Wystaw Astra. – Targi wrosły już na stałe w krajobraz Bielska Białej. Dwa razy w roku, wiosną i właśnie jesienią, warto przyjść do hali pod Dębowcem, by skorzystać z obecności fachowców i dowiedzieć się, jak budować nowocześnie i niedrogo, zapewnić komfort cieplny wnętrz, poznać sposoby na ograniczania zużycia energii, skorzystać z możliwości dofinansowania planowanych inwestycji – dodaje organizatorka targów. 

Na targach będą prezentowane najnowsze energooszczędne materiały i technologie budowlane, wyposażenie wnętrz, meble, kuchnie, stolarka otworowa, ogrodzenia, podłogi, dachy, a także propozycje i metody budowy domów. Obecni będą również architekci, przedstawiciele agencji nieruchomości oraz banków z propozycjami kredytowymi, a także niezależni doradcy techniczni.

Równolegle z targami budowlanymi odbędą się 25. Targi Technik Grzewczych i Oszczędności Energii Instal System 2023. W obliczu zbliżającej się zimy i trwającego kryzysu energetycznego, warto poszukać sposobów, jak obniżyć te koszty. Specjaliści od technik grzewczych znają wiele sprawdzonych sposobów i najnowszych trendów. Z ich pomocą można wybrać optymalne rozwiązanie. Będą prezentowane pompy ciepła, fotowoltaika, urządzenia wentylacyjne i klimatyzacyjne, kotły grzewcze, metody inteligentnego zarządzania energią.

Targom towarzyszy wiele wydarzeń. 23 września o godz. 12.00 zaplanowano seminarium Dom ciepły i przyjazny dla budujących lub planujących budowę z udziałem profesjonalistów i praktyków. Podczas śląskiej edycji Dnia Otwartego Inżyniera Budownictwa inżynierowie z Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa zaoferują bezpłatne konsultacje dotyczące aktualnych procedur związanych z budową, przebudową i remontem domu, wyborem kierownika budowy, a także odpowiednim doborem materiałów i technologii. Stowarzyszenie Specjalistów Robót Wykończeniowych przeprowadzać będzie pokazy, jak poradzić sobie z problemami przy samodzielnych pracach wykończeniowych.

Targi będą czynne 22 i 23 września w godz. 10.00-18.00 oraz 24 września w godz. 10.00-16.00. Wstęp na targi kosztuje 15 zł, jest też możliwość pobrania bezpłatnego E-biletu ze strony: www.targibielskie.pl. Organizatorzy zapewniają bezpłatne parkingi bezpośrednio obok hali. 

Podczas imprezy czynne będzie przedszkole targowe – Klub Małego Budowlańca, gdzie można na czas zwiedzania pozostawić maluchy pod fachową opieką instruktorów. Do dyspozycji gości będzie też restauracja targowa.

Więcej informacji o targach na stronie internetowej imprezy: www.targibielskie.pl

oprac. wag

Źródło: UM Bielsko-Biała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights