15/07/2024

U sąsiadów: Oprowadzam po Żywcu i okolicach

0

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

30 lipca o godz. 10.00 w siedzibie Żywieckiego Centrum Wolontariatu przy ul. Kościuszki 3 w Żywcu odbędzie się spotkanie Oprowadzam po Żywcu i okolicach na którym zostaną omówione szczegóły nowego przewodnika turystycznego oraz temat wolontariatu w turystyce. Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Paramus.

Bogata historia żywieckich Habsburgów oraz opisy pomników, rzeźb i kapliczek. Liczne trasy spacerowe zahaczające o perły architektury, takie jak: Stara Karczma w Jeleśni czy też Żywiecki Park Etnograficzny w Ślemieniu. Zachwycający opis wielu wydarzeń, a na koniec – Żywiec i Żywiecczyzna od kuchni, czyli przepisy na najbardziej unikatowe dania takie jak prażuchy, królik po żywiecku czy też słynne, choć przez wielu zapomniane podkowy żywieckie! To tylko kilka wątków, które znajdziemy w nowym przewodniku Oprowadzam po Żywcu i okolicach. W trakcie spotkania 30 lipca zostaną przedstawione kolejne szczegóły, a swoją obecność zapowiedziało kilku członków kolegium redakcyjnego, przygotowujących przewodnik. Dodatkowo, organizatorzy zapowiadają, że w trakcie spotkania nieodpłatnie będą rozdawane przewodniki wszystkim zainteresowanym.

Ponadto, zaplanowano również podjęcie się inspirującej tematyki wolontariatu w turystyce, co w szczególności kierowane jest do młodych osób, które chciałyby wcielić się w rolę przewodników po mieście, jednocześnie dzieląc się swoją wiedzą i pasją. Oprócz tego zostaną zaprezentowane szczegóły wrześniowych warsztatów dla wszystkich wolontariuszy, którzy zechcą rozwijać cenne umiejętności związane z turystyką.

Spotkanie odbędzie się w ramach programu Smart Żywiec – (r)ewolucja, który jest wspierany przez[Stowarzyszenie Paramus oraz program Rozwój Lokalny ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz budżetu państwa.

U sąsiadów: Oprowadzam po Żywcu i okolicach

  • 30 lipca (niedziela)
    10:00
  • Stowarzyszenie Paramus
    ul. 3 Maja 14, Żywiec
  • Wstęp wolny

Źródło: Pełna Kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights