15/07/2024

Warsztaty z Centrum Nauki „Kopernik” w bibliotece w Kaniowie

0

Kreatywni dorośli – warsztaty z Centrum Nauki „Kopernik”

Za nami niezwykle pracowita, kreatywna i inspirująca sobota! 28 października w filii bibliotecznej w Kaniowie odbywały się warsztaty „Nauka dla Ciebie w domu”. Filia jest jedną z 20 instytucji, które zakwalifikowały się do tego projektu. Zajęcia przeznaczone były dla osób dorosłych, prowadzone przez edukatorki z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy – Malwinę Kostańską i Katarzynę Ruszczak.

Celem warsztatów było spojrzenie na świat z perspektywy dziecka, pozytywny aspekt nauki przez zabawę, budowanie poczucia własnej wartości i kreatywne spędzanie czasu z dzieckiem. Oprócz ciekawych dyskusji, nazywania emocji, dzielenia się własnymi przemyśleniami i doświadczeniami, dorośli brali również czynny udział w wielu eksperymentach. Każdy uczestnik (a byli wśród nich rodzice, pedagodzy i wychowawcy) otrzymał zestaw do samodzielnego eksperymentowania, zawierający propozycje eksperymentów, materiały do ich wykonywania oraz wskazówki pedagogiczne.

Bardzo dziękujemy i cieszymy się, że mogliśmy w tak licznym gronie spotkać się w naszej bibliotece i przez chwilę znów poczuć się jak dzieci.

Izabela Mąkinia – filia GBP w Kaniowie

Źródło bestwina.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights