24/04/2024

Wojskowe święto w Parku Słowackiego

0

fot. Jacek Kachel Wydział Prasowy UM w BB

Piknik z atrakcjami wojskowymi uświetni 15 sierpnia tegoroczne Święto Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Zaplanowano wiele wydarzeń, najwięcej w Parku Słowackiego. 

Obchody Święta Wojska Polskiego rozpocznie uroczysta msza święta w intencji ojczyzny odprawiona o godz. 15.00 katedrze św. Mikołaja. Stamtąd kompania honorowa 18 Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego przemaszeruje do Parku Słowackiego.

Część artystyczna rozpocznie się po godzinie 16.00 w Parku Słowackiego. W programie pikniku zaplanowano występy artystów. Grać będzie Bielska Orkiestra Dęta – formacja wojskowa, wystąpią Patrycja Kordasz i Barbara Fijak, Dziecięcy Chórek Pinokio z Domu Kultury w Komorowicach, zespół wokalny Melodyjka z DK w Lipniku, kapela góralska Beskid, zespół wokalno-instrumentalny Niemonotonni z 18 Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego, Niemczycki Quartet i goście oraz Grupa Kultury Centrum z Pewli Ślemieńskiej.

Podczas pikniku w Parku Słowackiego nie zabraknie i innych atrakcji – tradycyjnej żołnierskiej grochówki, wystawy sprzętu wojskowego, kącika artystycznego Klubu 18BBPD, gier i zabaw dla dzieci, toru przeszkód komandosa i dmuchańców.
Organizatorem imprez jest 18 Bielski Batalion Powietrznodesantowy, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Bielsku-Białej, Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej oraz miasto Bielsko-Biała.

harmonogram imprezy:
15.00 – msza w intencji ojczyzny w katedrze św. Mikołaja,
15.45 – przemarsz Kompanii Honorowej 18 Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego, 
16.15 – przemówienie dowódcy garnizonu i prezydenta Bielska-Białej,
występy artystyczne:
16.30 – Bielska Orkiestra Dęta Formacji Wojskowej,
17.10 – Patrycja Kordasz & Barbara Fijak,
17.30 – Dziecięcy Chórek Pinokio z DK Komorowice i Zespół Wokalny Melodyjka z DK Lipnik,
18.00 – Kapela Góralska Beskid,
18.50 – Zespół Wokalno-Instrumentalny Niemonotonni z 18BBPD,
19.30 – Niemczycki Quartet & Goście,
20.30 – Grupa Kultury Centrum z Pewli Ślemieńskiej.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights